Szarpanie spręgła i/lub wibracje silnika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • elwinio
    Classic
    • 2011
    • 1

    Szarpanie spręgła i/lub wibracje silnika.

    leszekmw, z tego co słyszałem (i wiem z doświadczeń osobistych) skoda jeśli wymieni część na gwarancji to gwarancja na część obowiązuje do konca trwania gwarancji na auto- jesli ostatniego dnia cios ci wymienia to nazajutrz gwarancja tego nie dotyczy

    natomiast w przypadku firm(leasing, firma) częsci uzyskuja roczną gwarancję
  • mlody70
    Classic
    • 2010
    • 3

    #2
    Szarpanie spręgła i/lub wibracje silnika.

    Witam.

    Mam roczną OCII po liftingu z silnikiem BXE. 40 tyś przebiegu. Od jakiegoś czasu walczę z szarpaniem sprzęgła (lub czymś co takie objawy powoduje). Najbardziej jest to odczuwalne podczas jazdu w korku lub ruszaniu z pod świateł. Nie mam zacięcia Kibicy i ruszam raczej płynnie.....ale szarpanie nie pozwala mi na takie ruszanie.

    Serwis niedawno ustawiał jeszcze raz cały zespół napędowy na poduszkach i uklad wydechowy, ale to nic nie pomogło. Mistrz w ASO Lellek stwierdził że możliwe że to początki awarii dwumasy ale Skoda nie uzna reklamacji jak luz na dwumasie będzie mniejszy niż na 10 zębów.

    Poprzednio jeździełem OCI 90KM i złego słowa nie powiem.

    Czy któś miał podobne problemy lub wie jak mi pomóc?

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Re: Szarpanie spręgła i/lub wibracje silnika.

      Zamieszczone przez mlody70
      Mistrz w ASO Lellek stwierdził że możliwe że to początki awarii dwumasy ale Skoda nie uzna reklamacji jak luz na dwumasie będzie mniejszy niż na 10 zębów.
      mhhh, a co gdyby luz wynosił 0 (zero) zębów, tzn. dwumas się zatarł? np. w pozycji uniemożliwiającej jego odkręcenie :diabelski_usmiech
      szlifierka i heja :shock:
      uzna SAP?
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • loru
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 4286
        • Octavia II (1Z3)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Zamieszczone przez mlody70
        Od jakiegoś czasu walczę z szarpaniem sprzęgła (lub czymś co takie objawy powoduje). Najbardziej jest to odczuwalne podczas jazdu w korku lub ruszaniu z pod świateł. Nie mam zacięcia Kibicy i ruszam raczej płynnie.....ale szarpanie nie pozwala mi na takie ruszanie.
        spróbuj dodawać mniej gazu przy ruszaniu, też tak mam że jak przyłożę za wiele gazu to strasznie szarpie/telepie autkiem puki nie puszczę do końca sprzęgła.
        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

        Komentarz

        • mlody70
          Classic
          • 2010
          • 3

          #5
          Ale ja właśnie bardzo delikatnie ruszam i dodaję gaz. I wtedy szarpie.Czytaj uważnie. Zona na Fabie 1,2 i tam jak delikatnie puszczasz sprzęgło to samochód rusza ale bez wibracji. W pracy mamy Fiata Doblo 1,9 JTD. To samo. Płynnie rusza bez wibracji.

          Komentarz

          • loru
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 4286
            • Octavia II (1Z3)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            Zamieszczone przez mlody70
            Ale ja właśnie bardzo delikatnie ruszam i dodaję gaz. I wtedy szarpie.Czytaj uważnie.
            też będę uszczypliwy i też zaproponuje żebyś przeczytał jeszcze raz i uważnie :idea:
            to że ruszasz delikatnie nie wyklucza faktu że możesz dodawać podczas tej operacji za dużo gazu dlatego szarpie na półsprzęgle.
            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

            Komentarz

            • mlody70
              Classic
              • 2010
              • 3

              #7
              A jak napisze że jak ruszam bez dodawania gazu to też szarpie. Nie da się mniej dadawać gazu. Liczę na posty osób w temacie a nie na "wypełniacze". Sorry Loru poszukaj innego wątku.

              Komentarz

              • loru
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 4286
                • Octavia II (1Z3)
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                #8
                A jak napisze że jak ruszam bez dodawania gazu to też szarpie.
                to masz zjebane sprzęgło i lub 2-masa bo jeździsz jak pizda :!:
                Zamieszczone przez mlody70
                Liczę na posty osób w temacie a nie na "wypełniacze"
                co do wypełniania to tu jest taki coś :http://forum.octaviaclub.pl/viewforum.php?f=33 chyba zapomniałeś go "wypełnić"
                Zamieszczone przez mlody70
                Sorry Loru poszukaj innego wątku.
                co do gonienia mnie to od tego są admini a nie ty który raptem 1h temu założyłeś konto.
                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                Komentarz

                • robekcool
                  RS
                  • 2009
                  • 2041
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

                  #9
                  Nie chcę nikogo urazić, ale nie każdy jest super kierowcą ( choć niektórym się tak wydaje).
                  Sam styl jazdy ( czasem zdarza mi się obserwować) mnie przeraża. Znając budowę i współpracę mechanizmów odpowiedzialnych za napęd, nie dziwi mnie, że "czasem" padają przy tak niewielkich przebiegach. Odbycie kursu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy "czasami" byłoby na miejscu, np. SZKOŁA AUTO.
                  Pozdrawiam i życzę mniej stresu na drodze i na co dzień :wink:
                  www.k-mot.pl
                  Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                  Autoholowanie.
                  Robert Kulma

                  Komentarz

                  • kowal 2002
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 5161

                    #10
                    Panowie nie "bijcie" od razu "nowego" :diabelski_usmiech . Od wczoraj ( i przez najbliższy tydzień ) ujeżdżam OII FL BXE z 7000 km przebiegu ( z czerwca tego roku ) i mam bardzo podobne spostrzeżenie co mlody70. Sprzęgło bierze prawie na samym końcu i faktycznie nie ma tej płynności ruszania co u mnie w OII BXE przed FL. To nie jest mocne szarpanie, tylko takie delikatnie odczuwalne drgania przenoszące się na budę. Najbardziej odczuwam to przy cofaniu, gdzie u siebie ruszam na wstecznym prawie bez gazu, a tu trzeba podkręcić, bo dostaje wibracji. Może to wina innego softu silnika ( mam wrażenie, że zdjęli bardzo momentu z dołu, bo auto ciągnie wyżej niż stary BXE ), może czegoś innego, a może z czasem się dotrze :twisted: .

                    A i kto mnie zna to wie, że nie jeżdżę jak pizda :twisted:
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz

                    • piramida
                      RS
                      • 2009
                      • 12222
                      • Superb III (3V3)

                      #11
                      Mogę sie podpiąc pod pytanie odnosnie spzegła? Dzisiaj zauwazyłem u siebie dziwną sprawę, mianowicie kilka razy pedał sprzęgła tak jak by nagle zrobił się miękki i biegi wchodziły z oporem np ciężko było wrzucic wsteczny bieg, dodam ze sprzęgło nie slizga nawet przy niskich obrotach silnika.
                      Przy delikatnym ruszaniu czuć tak jakby minimalne tarcie, co to moze byc?
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz

                      • kowal 2002
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 5161

                        #12
                        piramida, wysprzęglik ? Niestety w BKD jest razem z łożyskiem wyciskowym sprzęgła więc tak na szybko nie da się tego sprawdzić/wymienić.
                        Na początek możesz spróbować odpowietrzyć układ, ewentualnie nawet wymienić w nim płyn hamulcowy, bo nawet jeśli wymieniałeś go w układzie hamulcowym to rzadko kto wymienia go też w ukł. sprzęgła ( chociaż to ten sam zbiorniczek płynu ).
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz

                        • piramida
                          RS
                          • 2009
                          • 12222
                          • Superb III (3V3)

                          #13
                          Zamieszczone przez kowal 2002
                          piramida, wysprzęglik ? Niestety w BKD jest razem z łożyskiem wyciskowym sprzęgła więc tak na szybko nie da się tego sprawdzić/wymienić.
                          Na początek możesz spróbować odpowietrzyć układ, ewentualnie nawet wymienić w nim płyn hamulcowy, bo nawet jeśli wymieniałeś go w układzie hamulcowym to rzadko kto wymienia go też w ukł. sprzęgła ( chociaż to ten sam zbiorniczek płynu ).
                          podobną sytuacje miałem w toyocie 4runner i tam własnie wysprzęglik był kombinowany, jutro auto idzie do mechanika na wymiane zawieszenia i płynu hamulcowego więc zwróce uwagę własnie na płyn hamulcowy i odpowietrzenie ukł sprzęgła.

                          Dzieki za wskazówki

                          [ Dodano: Pią 27 Sie, 10 22:59 ]
                          okazało sie ze poszło sprzęgło, nie mal ze szarpie przy ruszaniu i trzeszczy to jeszcze slizga, wsadze nowe sprzęgło sachsa performance a co z kołem dwumasowym, jakiej firmy zakupic?

                          to juz mi chyba wszystko poszło nawet z łożyskiem bo żadnego biegu nie idzie wsadzić.... na kilka dni pozostaje rest :evil: albo tygodni :diabelski_usmiech
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz

                          • ruwado
                            RS
                            • 2009
                            • 14883
                            • Octavia IV (NX3)

                            #14
                            Zamieszczone przez loru
                            spróbuj dodawać mniej gazu przy ruszaniu, też tak mam że jak przyłożę za wiele gazu to strasznie szarpie/telepie autkiem puki nie puszczę do końca sprzęgła.
                            a u mnie telepie jak dam mało gazu. jak dopalę, to jest git. Musze ruszać bardzo żywo - mam tak od około 70.000 km - i jeżdżę.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz

                            • Zapal11
                              Classic
                              • 2010
                              • 17

                              #15
                              A u mnie sytuacja taka. Wymienilem miesiac temu wszystko co moglo byc do wymiany. Sprzeglo, dwumase, lozysko i dalej nie moge dojsc z tym lagodnym ruszaniem. telepie na polsprzegle i przy praktycznie kazdym ruszaniu np. spod swiatel. co to k.... moze byc bo nie mam do tego sily. Zaraz po wymianie 2 dni bylo cudnie a potem znow to samo. Plyn hamulcowy czy zapowietrzone sprzeglo??????? prosze o wskazowke

                              Komentarz

                              • ruwado
                                RS
                                • 2009
                                • 14883
                                • Octavia IV (NX3)

                                #16
                                Zamieszczone przez Zapal11
                                nie moge dojsc z tym lagodnym ruszaniem
                                to dawaj buta od razu
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz

                                • Zapal11
                                  Classic
                                  • 2010
                                  • 17

                                  #17
                                  tak robie ale ile mozna? czasem nie da rady but but bo cos stoi

                                  [ Dodano: Wto 28 Wrz, 10 22:28 ]
                                  druga sprawa to nie bardzo bo rzne sprzeglo. Tak jakby lapalo bardzo wysoko. Mialem foke z 99 i ruszala jak po szynach. Pod gorke czy z pod swiatel a ten jakby go tzrymalo cos moze faktycznie wymiana i odpowietrzanie ukladu bo jeszcze tego nie robilem a w ksiazce servisowej bylo czesto robione:/ Nie wiem co myslec

                                  Komentarz

                                  • kryho79
                                    Classic
                                    • 2009
                                    • 37

                                    #18
                                    Podepne sie pod temat...
                                    Po ostatniej naprawie tez szarpie mi autem przy ruszaniu. Naprawa polegała na wymianie synchronizatora m.in. 4 biegu. Do chwili oddania samochodu byl problem z haczącym czwartym biegiem, po naprawie, problem przyhaczajacego sie 4 biegu pozostał, a dodatkowo w bonusie od odebrania wozu mam drżący pedał sprzęgła (1/2 do 1/3 wysokość wciśniecia) i ...wlasnie szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku, choc i po nagrzaniu nie rusza jak wczesniej.
                                    Jakis pomysl bo auto jest w moim mniemaniu jeszcze nowe, a ja czuje sie jakby jezdzil samochodem z min. 200kkm najechanymi i padajacym sprzeglem z niesprawna skrzynia...
                                    Na marginesie dodam tylko ze nie jezdze samochodem od wczoraj i blizej mi juz do mln'a przejechanych kilometrow niz do 500kkm, a zatem wydawalo mi sie ze cos juz nieco wiem o jezdzeniu samochodem, a tu pewnie niedlugo uslysze, ze sprzeglo zajechane...

                                    Komentarz

                                    • gobowski
                                      Classic
                                      • 2009
                                      • 34

                                      #19
                                      Dołączę się do tematu.
                                      Wygląda na to, że może to być problem wadliwych sprzęgieł / kół dwumasowych. Zgadza się, sprawa bardzo irytująca (mnie także). I nie chodzi o to, czy ktoś uprawia PSJ, czy nie. Zarzynanie sprzęgła podczas ruszania z wysokimi obrotami to nie jest to, czego oczekuje. Wibracje w zakresie niskich obrotów występują, ale moje obserwacje są następujące:
                                      - wibracje na półsprzęgle jak i na całkowicie zwolnionym pedale sprzęgła, co bardziej sugeruje koło dwumasowe
                                      - z drugiej strony na biegu jałowym silnik pracuje bardzo równo (czyli nie dwumasa)
                                      Powstaje pytanie, które chyba już padło: czy to wina sprzętu (sprzęgło, dwumasa), czy programu?
                                      Dotarłem do materiałów opisujących "informacje techniczne o produkcie" dla OCTII '07 gdzie opisane są problematyczne tematy dla tego auta, m.in.: "wibracje podczas ruszania". Mowa jest jedynie o wibracjach na pedale sprzęgła, a nie trzęsawką całego auta. Powód: wadliwa konstrukcja tarczy/docisku (firmy SACHS). Szczegóły: załączone screen shoty (w odwrotnej kolejności )

                                      Wnioski i dalsze przemyślenia?
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz

                                      Pracuję...